مجموعه مدیاف شما را به خرید بهترین محصولات جو کینوا و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خواص درمانی پودر و عصاره مالت جو

آنچه در این مقاله می خوانید...

تهیه مالت جو از جوانه جوخواص مالت و عصاره جو
525

مالت جو چیست و چگونه تهیه می شود؟ خواص و ویژگی های درمانی عصاره و پودر مالت جو چیست؟ عصاره مالت چگونه تولید و به بازار عرضه می شود؟
مالت جو به زبان ساده به جوانه دانه جو گفته می شود که معمولا به کمک دستگاه و با روش صنعتی با حرارت دادن خشک می شود و به بازار برای مصرف عرضه می شود در این بحث صحبت از مالت جو است که با استفاده از جوانه دانه جو بدست می آید.

تهیه مالت جو از جوانه جو

برای تهیه مالت جو پس از جوانه زدن دانه های جو با استفاده از حرارت غیر مستقیم رطوبت آن را می گیرند و سپس جوانه و ریشه به منظور مصارف خوراکی و غیر خوراکی را از هم جدا کرده و از آن استفاده می کنند.
روش تهیه عصاره مالت جو
به طور مختصر درباره تهیه عصاره مالت جو باید گفت که بعد از جداسازی مالت جو و بعد از اینکه آن را آسیب کردند آن را با مقدار مشخصی آب مخلوط کرده و حرارت می دهند تا پخته شود و شربت شیرین مالت بدست آید سپس شربت بدست آمده را بعد جدا کردن تفاله آن در خلاء می جوشانند تا غلیظ شده و به شکل مربا شود و بعد از آن به صورت بسته بندی شده با بازار مصرف این محول عرضه می کنند.

خواص مالت و عصاره جو

مالت جو و عصاره آن به دلیل خاصیت آنزیمی و قدرت طعم دهندگی و رنگ و ارزش غذایی آن در دنیا مصرف کنندگان زیادی دارد. کاربرد آن در صنایع غذایی همچون قنادی، تهیه بیسکوئیت، انواع کارامل، کراکر تخمیری، شیرینی، و نیز در تولید الکل، سرکه ، غلات صبحانه ای انواع نوشابه ها و شیر های آشامیدنی و در نانوایی و نیز غذای کودک به عنوان مکمل غذایی و تقویتی است. علت این کاربرد گسترده در صنعت پخت این است که در نان سرعت تخمیر را افزایش می دهد و باعث بهتر شدن طعم و رنگ نان و علاوه بر اینها باعث بهبود کیفیت نان بدست آمده نیز می شود. در صنعت دارو نیز برای بهتر شدن طعم روغن کبد ماهی و ده ها داروی دیگر استفاده می شود. همچنین به دلیل ملین بودن عصاره مالت جو برای کودکانی که دستگاه گوارشی آسیب پذیر دارند تجویز می شود. همچنین یک مکمل غذایی بسیار غنی برای کودک و نیز برای افزایش شیر مادر به شمار می رود.

منبع: بازار غلات ایران

مهدی افشار

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه مدیاف شما را به خرید بهترین محصولات جو کینوا و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید